(61) 851-74-18 biuro@zgwrp.pl

Civic Europe Idea Challenge to program grantowy i rozwoju kompetencji realizowany w 12 krajach Europy jednocześnie. Mogą w nim wziąć udział organizacje pozarządowe z Polski. Jak dotąd, zgłoszono tylko jeden wniosek z Polski, a potencjał realizacji projektów i potrzeby finansowe lokalnych społeczności na pewno są większe.

 

Zwycięskie organizacje otrzymają granty oraz zostaną zaproszone do międzynarodowej sieci wsparcia i rozwoju „The Circles of Change” opartej na trzech filarach: społeczność, rozwój kompetencji, wizerunek.

  • Termin zgłoszeń: do 26 kwietnia 2021 do godziny 12.00.
  • Wysokość grantu: do 35 000 euro, możliwe jest finansowanie 100% kosztów projektu.
  • Czas realizacji projektów: od października 2021 r. do listopada 2022 r.

Zapraszamy do składania projektów, które:

WZMACNIAJĄ ZAANGAŻOWANIE OBYWATELSKIE NA POZIOMIE LOKALNYM:

Wzmacniają zaangażowanie obywatelskie i partycypację społeczną; pomagają w rozwijaniu wiedzy, umiejętności i motywacji do aktywnego udziału w życiu społecznym i obywatelskim. Proponują wspólne działania w celu rozwiązania lokalnych problemów i poprawy jakości życia społeczności.

ANGAŻUJĄ W DIALOG:

Angażują społeczność w wielostronny dialog dotyczący lokalnych spraw. zapraszają do udziału osoby, które reprezentują odmienne stanowiska i poglądy, osoby, które na co dzień nie mają ze sobą kontaktu. Obejmują – oprócz osób ze społeczności i podmiotów społeczeństwa obywatelskiego – także lokalne samorządy i administrację, polityków, partie, szkoły, lokalne przedsiębiorstwa lub inne grupy interesu, których dotyczy problem itp.

Zapraszają do dialogu przekonanych i wątpiących w wartość działań obywatelskich; tych, którzy ufają instytucjom demokratycznym i tych, którzy są z nich niezadowoleni; tych, którzy wierzą w demokrację i tych, którzy ją kwestionują lub nie mają (jeszcze) zdania, a także tych, którzy wycofują się z polityki.

MAJĄ POZYTYWNY I TRWAŁY WPŁYW:

Mają pozytywny wpływ na rozwój społeczności w dłuższej perspektywie. Tworzą podstawę do trwałych zmian. Budują pomosty między skonfliktowanymi grupami. Są oparte na dobrym rozumieniu problemu, grupy docelowej i interesariuszy.

Wzmacniają osoby ze społeczności lokalnej do wyrażenia swojego stanowiska, reprezentowania swoich interesów, aktywnego uczestnictwa w procesach kształtowania polityki na poziomie lokalnym, krajowym, a nawet europejskim.

LOKALIZACJA:

Są realizowane w społecznościach i regionach o ograniczonej infrastrukturze, takiej jak domy kultury, biblioteki, muzea, miejsca publiczne do spotkań (często ma to miejsce poza dużymi ośrodkami miejskimi, w mniejszych miastach i na obszarach wiejskich); w których jest niewiele lub nie ma żadnych możliwości zaangażowania społecznego i politycznego; w których brakuje edukacji obywatelskiej i aktywności obywatelskiej.

WIĘCEJ INFORMACJI:

 

Program realizują MitOst i Sofia Platform, a finansuje Stiftung Mercator.

 

W razie pytań, zapraszam do kontaktu.

Jolanta Steciuk

idea.challenge.pl@gmail.com

+48 698 081 925

Civic Europe Idea Challenge Scouting Partner

Wyświetlono 2 , dzisiaj 1
Skip to content