W dniach 23-25 października 2019 r. odbędzie się w Warszawie 4. edycja międzynarodowej konferencji Disaster Risk Reduction – http://drr.uw.edu.pl/– poświęconej zmniejszaniu strat powodowanych groźnymi zjawiskami naturalnymi. Spotkanie jest interdyscyplinarnym forum dla naukowców i praktyków pozwalającym zidentyfikować trendy, problemy, rozwiązania oraz działania i plany redukcji ryzyka. W tym roku Organizator dysponuje wolnymi miejscami darmowymi dla władz lokalnych – samorządów gminnych i mniejszych jednostek administracyjnych.
Temat konferencji „Lokalne i regionalne aspekty redukcji ryzyka klęsk żywiołowych” wpisuje się w Sendai Framework for Disaster Risk Reduction (2015-2030), UNDRR. http://drr.uw.edu.pl/en/about-4rd-conference/
Na konferencję zostali zaproszeni naukowcy i eksperci z Wielkiej Brytanii i krajowi przedstawiciele administracji państwowej. W wydarzeniu wezmą udział badacze ze świata oraz z polskich placówek naukowych. Poruszone zostaną zagadnienia takie jak: najnowszy raport globalnej oceny UNDRR (GAR19), wdrażania Ram z Sendai w Polsce, zwiększenie odporności małych firm na zagrożenia powodziowe, wykorzystanie modeli symulacyjnych w zaangażowaniu zainteresowanych stron w tworzenie odpornego i zrównoważonego planowania infrastruktury miejskiej, jak również aktywności Polskiej Akcji Humanitarnej.
W dniu 25.10.2019 r. odbywać się będą warsztaty (w dwóch grupach – rejestracja) dotyczące lokalnych działań na rzecz redukcji ryzyka klęsk oraz zastosowania Systemu Informacji Przestrzennej (GIS) w zmniejszaniu strat (więcej na http://drr.uw.edu.pl/en/warsztaty-2/).).
Warsztaty są przeznaczone dla działaczy z gmin, które w ubiegłych latach miały miejsce duże straty w wyniku groźnych zjawisk przyrodniczych; przewidujemy jedno darmowe miejsce dla przedstawiciela jednej gminy). Osoba, która weźmie udział w dwóch pierwszych dniach konferencji – wykłady i sesje, będzie zaproszona na również nieodpłatne warsztaty, które odbędą się 25 października 2019 r. Liczba miejsc ograniczona.
Osoba chcąca uczestniczyć w konferencji i warsztatach powinna móc poświadczyć aktualnie pełnioną funkcję w samorządzie gminnym – kontakt w tej sprawie na adres drr@uw.edu.pl (z dopiskiem „Samorząd gminny – 4thDRR”). Uczestniczący mogą również zaprezentować poster informujący o działaniach i rezultatach tych prac na rzecz lokalnej redukcji ryzyka klęsk żywiołowych oraz współpracy ze społecznością lokalną realizując Sendai Framework for Disaster Risk Reduction. Uczestnicy naszej trzydniowej konferencji uzyskają certyfikat udziału w 4th Disaster Risk Reduction Conference in Warsaw.
Uwaga: Konferencja odbywa się w języku angielskim; organizator konferencji nie gwarantuje uczestnikom noclegu i transportu.
Organizator: Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego – http://drr.uw.edu.pl/