IV Krajowy Kongres Forów Skarbników odbędzie się w dniach 10-11 maja br. Tegoroczny Kongres będzie realizowany w formule stacjonarnej w Hotelu Westin w Warszawie – informują organizatorzy wydarzenia – Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego wraz z Krajową Radą Forów Skarbników.
Najważniejsze i najciekawsze tematy z zakresu finansów publicznych
Organizatorzy wskazują, że podczas Kongresu poruszone zostaną najważniejsze i najciekawsze tematy z zakresu finansów publicznych, rachunkowości, sprawozdawczości, a także inwestycji i planowania finansowego. Ma również zostać podjęta dyskusja na temat sytuacji finansowej samorządów i tego, jak zmienia się ona ze względu na modyfikacje legislacyjne i czynniki zewnętrzne. W trakcie Kongresu przeanalizowany ma być ich wpływ na budżety jednostek publicznych. Organizatorzy zapowiadają, że zmierzą się z najtrudniejszym zadaniem, jakim jest odpowiedź na pytanie: jak ustabilizować wydatki jednostek samorządu terytorialnego (JST) w tak trudnych i nieprzewidywalnych czasach. Nie zabraknie także podsumowań i spojrzenia w przyszłość finansów publicznych.
Spotkanie ekspertów i skarbników ma być – jak zaznaczają organizatorzy – okazją do dyskusji o bieżących problemach i trudnościach w praktycznym stosowaniu najnowszych regulacji. Kongres będzie też przestrzenią do wymiany doświadczeń pomiędzy skarbnikami z różnych regionów Polski i okazją do podzielenia się dobrymi praktykami.
IV Krajowy Kongres Forów Skarbników to wydarzenie, w ramach którego spotykają się przedstawiciele zarówno władz centralnych, instytucji publicznych, samorządów, biznesu, jak i niezależni eksperci – podkreślają organizatorzy wydarzenia i przypominają, że w poprzedniej edycji Kongresu udział wzięło blisko 500 osób, przede wszystkim skarbników JST.
Gdzie szukać informacji o Kongresie?
Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.kongresskarbnikow.pl (tam także szczegółowe podsumowanie poprzedniej edycji Kongresu), a organizatorzy zapraszają również na swój kanał YouTube, na którym można obejrzeć dwie debaty kongresowe: „System korekcyjno-wyrównawczy dochodów JST – stan istniejący i postulowane zmiany” oraz „Stan finansów samorządowych – jaka jest prawda o budżetach samorządów w 2021 roku?”.
Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej zaznacza, że nie pośredniczy w przekazywaniu zgłoszeń udziału.