Tegoroczne edycje Forum Inteligentnego Rozwoju zbliżają się wielkimi krokami – zwraca uwagę organizator wydarzeń – Centrum Inteligentnego Rozwoju (CIR). „Nasze pierwsze spotkanie już w czerwcu, a kolejne, jubileuszowe w listopadzie. Tradycyjnie skupimy w jednym miejscu prawdziwych Liderów Inteligentnego Rozwoju. Wśród szeregu tematów nie zabraknie tych, dotyczących samorządów” – zapowiada organizator Forum.
Centrum zaznacza także, że bieżący rok jest szczególny. „Stawiamy na ciągły rozwój, dlatego postanowiliśmy zorganizować aż dwie edycje kongresu. Forum Inteligentnego Rozwoju podzieliliśmy na dwie odsłony, które będą wzajemnie się przenikać – wszystko po to, by nowatorskie pomysły i pionierskie rozwiązania mogły ponownie ujrzeć światło dzienne, a co za tym idzie, z sukcesem trafić na rynek i ułatwić nam codzienne życie” – podaje.
Samorządy stawiają na rozwój
„Będziemy rozmawiać o tym, co istotne tu i teraz oraz o tym, co będzie czekało nas w niedalekiej przyszłości. Kluczowe tematy poruszymy w ramach debaty >>Partnerzy innowacji – synergia i komplementarność<<, która poświęcona będzie efektywnemu wsparciu rozwoju innowacji i wynalazczości w Polsce oraz >>Globalne problemy okiem wizjonerów<<, w trakcie której speakerzy poruszą gospodarczo-społeczne problemy współczesnego świata” – podaje CIR. Organizator zapowiada też, że w ramach panelu Liderzy Inteligentnego Rozwoju odpowiedzą na potrzeby społeczeństwa. Wśród speakerów nie zabraknie samorządowców oraz ekspertów, którzy przedstawią problemy dzisiejszych miast czy gmin. Szeroko zaprezentowane zostaną także szanse, które otwierają się przed samorządami. To m.in. dzięki unijnym środkom, które pozwalają na realizację kluczowych zadań i projektów dla społeczności lokalnych. Innowacje i pionierskie rozwiązania sprawiają, że zarówno mniejsze, jak i większe miejscowości mogą stale się rozwijać, także dzięki ciekawym, często nieszablonowym narzędziom i mechanizmom, które zostaną zaprezentowane w trakcie forum – dodaje CIR.
Prestiż i medialny charakter wydarzenia
9. edycja Forum Inteligentnego Rozwoju odbędzie się już 20 czerwca w Gdańsku, a dokładnie w prestiżowym Olivia Star, usytuowanym w urokliwej dzielnicy Oliwa. Tym razem postawiamy na doniosłą formę wydarzenia. „Spotkamy się bowiem w formule uroczystego bankietu, w trakcie którego nagrodzimy prawdziwych Liderów Inteligentnego Rozwoju. Wszystko to za sprawą prestiżowych wyróżnień takich jak: Marka Przyszłości, Naukowiec Przyszłości, Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju oraz oczywiście Lider Inteligentnego Rozwoju” – tłumaczy CIR.
Czerwcowe wydarzenie będzie miało także medialny charakter. Uroczystą galę poprowadzi dobrze znany ze szklanego ekranu Maciej Kurzajewski, Transmisję kongresu zapewnią również największe media branżowe w Polsce – wśród nich Forbes.pl.
Forum to – jak zaznacza organizator – idealne miejsce do wzajemnego sieciowania, które może być przepustką do nawiązania długofalowych współprac biznesowych.
Jubileusz Forum Inteligentnego Rozwoju
Z kolei w dniach 21-22 listopada br. świętowany będzie jubileusz Forum Inteligentnego Rozwoju. Gospodarzem dwudniowej, 10. edycji Kongresu będzie Uniejów. Wydarzenie poświęcone będzie temu, co nowatorskie i innowacyjne – zapewnia organizator i dodaje, że wszystko to dzięki trzem specjalnym scenom: „Droga do Przyszłości Społeczeństwa – Nasza praca, zdrowie, życie”, „Droga do „Mojej Przyszłości – Ja prywatnie i zawodowo” i „Droga do Przyszłości Gospodarki i Nauki – Świat, jakiego chcemy”. Ponadto droga czwarta – sieciowanie – ma pozwolić na integrację świata nauki, biznesu i samorządu. To ma być zaś realną szansą do nawiązania długofalowych relacji, które mogą przyczynić się do skutecznego wprowadzenia innowacji na rynek.
Samorząd nie jedno ma imię
Agenda wydarzenia będzie obfitowała także w tematykę dotyczącą samorządu – zapewnia CIR. „Poruszymy zagadnienia związane z konkurencyjnością poszczególnych regionów, które mogą skutecznie wspierać inteligentne specjalizacje. Samorządy otwierają się na strefy ekonomiczne i wspieranie lokalnego biznesu. Czy odbywa się to jednak we właściwy sposób? Jak proces ten można jeszcze bardzie usprawnić? Na to i na wiele więcej pytań odpowiedzą samorządowcy oraz eksperci” – zapowiada organizator. Centrum dodaje też, że występujący poruszą także zagadnienia związane z pierwszymi efektami płynącymi z europejskich funduszy na lata 2021-2027. Wśród mówców nie zabraknie również naukowców, korzystających ze środków przeznaczonych na badania oraz przedsiębiorców i inwestorów starający się o dofinansowanie działań prowadzonych w celu opracowania innowacji rynkowych. Uczestnicy dyskusji podzielą się także wiedzą praktyczną, dotyczącą tego, w jaki sposób pozyskiwać środki w ramach trwających programów oraz jak osiągnąć sukces projektu finansowanego z funduszy europejskich.
W trakcie kongresu wzorem lat ubiegłych nagrodzeni zostaną ci, którzy dzięki swojej innowacyjnej działalności zasługują na rozgłos – zadba o niego bez wątpienia wyjątkowy prowadzący – Marcin Prokop – dodaje CIR.
„Ponownie postawimy również na szerokie sieciowanie – będziecie mogli opowiedzieć o swoich nowatorskich rozwiązaniach i pomysłach potencjalnym partnerom dzięki FIR Networking Lunch, FIR Networking Night czy w ramach strefy wystawienniczej” – wskazuje organizator wydarzenia.
Chęć uczestnictwa można zgłosić za pośrednictwem strony internetowej www.irforum.pl, a jak zaznacza organizator – liczba miejsc jest ograniczona!
Obie edycje Forum swoim patronatem objął Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.