(61) 851-74-18 biuro@zgwrp.pl

Dorota Cabańska, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego zwróciła się do Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej z prośbą o wskazanie pięciu urzędów gmin z obszarami wiejskimi, które byłyby zainteresowane udziałem w pracach Zespołów roboczych do spraw analizy potrzeb przyszłych interesariuszy e-usług Systemu ZONE.

Prośbę wystosowano w związku z rozpoczęciem prac nad budową Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, realizowaną w ramach projektu pn. Zintegrowany System Ograniczania Niskiej Emisji (ZONE)” – w II osi priorytetowej POPC – „E-administracja i otwarty rząd”, Działanie 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”.

Głównemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego zależy na pozyskaniu do współpracy zarówno urzędów gmin, które posiadają już systemy do przetwarzania danych inwentaryzacyjnych, ich gromadzenia i udostępniania oraz do generowania raportów, jak i gmin planujących wdrożenie podobnych rozwiązań, a które obecnie korzystają z prostych narzędzi (np. arkuszy kalkulacyjnych) bądź przetwarzają dane papierowo.

Jak tłumaczy Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, Stworzenie Zespołów ma na celu przede wszystkim zidentyfikowanie wymagań użytkowników tworzonego Systemu.

Warto przy tym zaznaczyć, że zaangażowanie w projekt związane będzie z uczestnictwem w spotkaniach, definiowaniem wymagań, opiniowaniem dokumentów tworzonych w toku prac Zespołów, a także z udziałem w testach i odbiorach Systemu.

Wychodząc naprzeciw potrzebie zgłoszonej przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, gminy zainteresowane udziałem w pracach wspomnianych Zespołów roboczych prosimy o przesyłanie swoich zgłoszeń na adres e-mail: biuro@zgwrp.pl. Będziemy na nie czekać do 24 lutego br. (czwartek).

Jednocześnie, w myśl dewizy „Nic o nas, bez nas” zachęcamy przedstawicieli Gmin Członkowskich do aktywnego włączenia się w prace tego projektu, by pomóc w opracowaniu systemu, który będzie przejrzysty, utylitarny i efektywny, tak by korzyści z jego funkcjonowania mogły czerpać wszystkie gminy i który nie będzie generował zbędnego nakładu pracy i biurokracji.

Wyświetlono 3 , dzisiaj 1
Skip to content