(61) 851-74-18 biuro@zgwrp.pl

Po wejściu w życie Ustawy z dnia 1 października 2024 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, w najbliższych dniach pojawi się rozporządzenie o podziale kwoty potrzeb oświatowych. Osoby zajmujące się oświatą w samorządach mają wiele pytań i obaw w związku z czekającą nas już w 2025 r. zmianą. Aby te obawy i niepokoje rozwiać i poszukać odpowiedzi przynajmniej na niektóre pytania, Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej (ZGWRP) zaprasza do udziału w webinarium pt. „Subwencja a potrzeby oświatowe – szansa czy zagrożenie dla finansów samorządowych?”. Swoją wiedzą z uczestnikami podzieli się Katarzyna Zychowicz, Specjalista ds. edukacji, Asystent przedstawiciela ZGWRP w Zespole ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Spotkanie online odbędzie się 12 grudnia (czwartek) o godz. 13:00 i potrwa dwie godziny.

potrzeba oświatowa

W jego trakcie będą poruszane budzące wątpliwości zagadnienia, takie jak:

  • Czy i kiedy jednostka samorządu terytorialnego (JST) musi podjąć uchwałę dotyczącą dotacji do niepublicznej oświaty w związku ze zmianami?
  • Jaka jest różnica pomiędzy kwotą subwencji oświatowej a potrzeb oświatowych?
  • Co z pieniędzmi na kształcenie specjalne z wagą 9,5?
  • Jak Ministerstwo Edukacji Narodowej chce zrekompensować zmianę terminu raportu służącego do wyliczenia kwota potrzeb oświatowych?

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, lecz wymaga uprzedniego zgłoszenia na adres mailowy Związku: biuro@zgwrp.pl. Wydarzenie odbędzie się na platformie VMS (wygenerowany link umożliwiający dołączenie do spotkania zostanie przesłany na adres mailowy wskazany przez Państwa w zgłoszeniu). Na Państwa zgłoszenia czekamy do 11 grudnia (środa) 2024 roku, do godz. 15:00.


Wymagania techniczne związane z udziałem w webinarium

Wymagania techniczne, które należy spełnić, by móc uczestniczyć w spotkaniu na platformie VMS:

  1. Urządzenie z systemem operacyjnym co najmniej MS Windows 8, Android 7, iOS 10;
  2. Łącze internetowe o przepustowości najwolniejszego strumienia co najmniej 2 Mbps;
  3. Przeglądarka WEB Mozilla Firefox lub Google Chrome, w wersji aktualnej lub dwóch poprzednich bądź innej w pełni wspierającej WebRTC.

Zalecamy wyłączenie mikrofonów i kamer w Państwa urządzeniach podczas spotkania i zachęcamy do korzystania z dobrej jakości połączenia internetowego!

Wyświetlono 141 , dzisiaj 1
Skip to content