Zbierane są zgłoszenia do 15. edycji Kryształów Przetargów Publicznych. Jest to nagroda przyznawana zamawiającym i wykonawcom za profesjonalnie zrealizowane inwestycje w sektorze publicznym – zaznacza organizator akcji – miesięcznik „Przetargi Publiczne”.
Organizator tłumaczy, że Kapituła wybiera projekty o różnej skali i wyróżnia zarówno małe inwestycje o znaczeniu lokalnym, jak i te największe, które mają wpływ na całe społeczeństwo. Największa uwaga zwracana jest na rzetelność przeprowadzonego postępowania przetargowego, przejrzystość realizacji zadania oraz osiągnięte efekty.
Zgłoszenie do nagrody i – w przypadku jej przyznania – otrzymanie jej są bezpłatne.
Jakie projekty można zgłaszać?
Każdy zamawiający lub wykonawca może zgłosić dowolną liczbę projektów. Należy pamiętać o tym, że inwestycje muszą być zakończone i – co najważniejsze – oddane do użytku w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 31 lipca 2023 r. Przy zgłoszeniu należy wybrać jedną z czterech kategorii:
I. Ochrona środowiska i gospodarka wodna;
II. Infrastruktura drogowo-komunikacyjna;
III. Obiekty użyteczności publicznej;
IV. Rewitalizacja przestrzeni publicznej i ochrona zabytków.
Dwuczęściowe zgłoszenie do Konkursu
Przebieg zgłoszenia składa się z dwóch części. Pierwszą jest wypełnienie prostego formularza na stronie: nagroda.przetargipubliczne.pl/zgloszenie, najpóźniej do 31 sierpnia 2023 r. drugim etapem jest wypełnienie ankiety zawierającej dodatkowe pytania, dotyczące wykonanego zadania, procesu udzielania zamówienia oraz osiągniętych efektów. Ankieta zostanie przesłana na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym. Należy ją wypełnić i odesłać w ciągu 10 dni. Warto także dołączyć zdjęcia ze zrealizowanej inwestycji czy publikacje prasowe na jej temat – dodaje redakcja miesięcznika.
Wręczenie nagród odbędzie się 9 października na Gali Kryształów Przetargów Publicznych podczas XVIII Forum Przetargów Publicznych. Każdy z laureatów otrzyma unikatową statuetkę, certyfikat przyznania nagrody oraz komplet materiałów umożliwiających promocję.
Patroni honorowi
Organizator wskazuje też, że patronami honorowymi inicjatywy, obok Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej są: Ministerstwo Infrastruktury, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Instytut Badawczy Dróg i Mostów, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Województw Polskich – Polskie Regiony.
Więcej informacji znaleźć można na stronie nagroda.przetargipubliczne.pl.